styl plażowy lat 50′

0
1077

Lato się skończyło. Nastał wrzesień, powiało jesiennym wiatrem, powietrze pachnie inaczej. Jesień też ma swoje zalety, o których napiszemy w następnych postach, jednak wciąż marzy nam się chłodna bryza nadchodząca od strony morza w upalny dzień na plaży.Może to dlatego, że w tym roku lato było takie krótkie?

W związku z nostalgicznym nastrojem napiszemy dzisiaj o tym, co noszono w latach pięćdziesiątych na plaży.  Jaka była to moda?

Trzeba przyznać, że choć więcej ciała wtedy zasłaniano, nie oznacza to, że gorzej wyglądano. Wręcz przeciwnie. Naszym skromnym zdaniem tęsknota za modą lat pięćdziesiątych nigdy nie przeminie, a to dlatego, że żaden inny styl nie podkreślał tak kobiety w kobiecie. Dekolt w serce, zaznaczona wyraźnie talia plus podkreślone biodra. Wszystkie atuty kobiecej sylwetki uwidocznione. Okraszone słodkimi akcentami takimi jak: guziczki (strój z guzikami to absolutny hit!), kokardki, groszki. Pięknie jest być kobietą, mając do dyspozycji takie ciuchy i stroje kąpielowe i nie zamieniłybyśmy tego uczucia na żadne inne! 🙂

 

 

 

 

 

Komentarze