Savoir Vivre na bankietach firmowych

0
3138

 

 

Bankiety służbowe to doskonała okazja do tego, by poznać lepiej swoich współpracowników. Z jednej strony więc wydarzenie to jest okazją do integracji, z drugiej jednak nie można tak do końca traktować go jak luźną, zupełnie nie związaną z życiem zawodowym imprezę.

M287-Granat_sukienka M311-Granat_sukienka

 

Z tego też powodu na bankietach firmowych obowiązują pewne zasady savoir vivre, których należy przestrzegać, by nie skompromitować się w oczach innych pracowników, a zwłaszcza szefostwa. A to z kolei może mieć wpływ na rozwój dalszej kariery zawodowej.

 

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że otrzymując zaproszenie na firmowy bankiet, w złym tonie jest opuszczać to wydarzenie. Szefostwo najprawdopodobniej odnotuje nieobecność i potraktuje ją jako ignorowanie swojej pracy. Dlatego należy pojawić się na bankiecie choćby na godzinę czy dwie.

 

Druga ważna kwestia, o której należy pamiętać, to odpowiedni strój. Powinien on być służbowy, jednak w odróżnieniu od tego codziennie zakładanego do pracy, można urozmaicić go bardziej ekstrawagancką fryzurą oraz dodatkami – biżuterią, butami czy torebką. Mówiąc inaczej, może to być na przykład taki strój wraz z dodatkami, na który zdecydowalibyśmy się, idąc do teatru czy opery.

 

Cóż jeszcze jest istotne podczas bankietu firmowego? Oczywiście umiar w spożywaniu alkoholu. Bez względu na to, jak często słyszy się historie o suto nakrapianych alkoholem imprezach integracyjnych, to stanowczo należy uważać na to, by nie przeholować z trunkami procentowymi. Ponadto pamiętajmy o tym, by nie spoufalać się z przełożonymi i nie przechodzić z nimi na „ty”, zwłaszcza, jeśli na bankiecie obecny jest alkohol. Może bowiem następnego dnia dojść do krępującej sytuacji, w której nie będzie wiadomo, jak odnosić się do swojego szefa.

 

Kolejna uwaga dotyczy mowy ciała. Należy unikać pokazywania znudzenia, zniecierpliwienia czy zdenerwowania na tego typu wydarzeniach. Bez względu na to, jak się bawimy, warto pokazywać całym sobą, że jest się zadowolonym i zainteresowanym tym, co dzieje się wokoło.

M237-Ecru 76-czarny

M135-bez czerwonyh

 

Komentarze