Modne fotografie

0
1068

Blogi tak zwanych szafiarek w ostatnich latach robią furorę, kobiety chętnie korzystają z czyjegoś stylu i kopiują jako swój. Blogerki modowe to cała społeczność, która szybko zyskała wysoką pozycję w świecie mody. Na pokazach w pierwszych rzędach siedzą już nie tylko redaktorki znanych magazynów modowych czy najlepsze klientki projektanta, ale także szafiarki. Czasem od jednej opinii na konkretnym blogu zależy powodzenie całej kolekcji. Nic dziwnego więc, że hobby dość szybko stało się zawodem.

Polskie szafiarki pisują do kolorowych magazynów, pojawiają się w programach telewizyjnych, komentują wygląd celebrytów, projektują kolekcje dla firm odzieżowych a przede wszystkim zarabiają. Zaczyna się od zamieszczania na stronie zdjęć ze stylizacjami i ciekawymi komentarzami, im więcej będzie fanów tym większe prawdopodobieństwo, że reklamodawcy zainteresują się blogiem. Fotografia, która ma najwięcej lajków ma szansę trafić nawet do magazynów mody. Często to nie są profesjonalne zdjęcia, zdarzają się nawet takie z ręki, choć widać, że niektóre blogerki współpracują z fotografami.

W świecie fotografii prawdziwą furorę robi Instagram z którego korzysta ponad pięćdziesiąt milionów użytkowników na całym świecie, a jego szacowana wartość to miliard dolarów. Właścicielem aplikacji są zarządzający portalem Facebook.

Instagram to bardzo prosta fotograficzna aplikacja, którą każdy użytkownik iPhona może zainstalować za darmo, można ją pobrać za pośrednictwem AppStore. Program umożliwia natychmiastową obróbkę zdjęć poprzez wbudowane w niego filtry a także dzielenie się nim z innymi członkami portali społecznościowych. Przez wielu zawodowych fotografów aplikacja uznana jest za efektowną zabawkę, która szybko się nudzi, ponieważ mnóstwo zdjęć jest do siebie bardzo podobnych.

Komentarze