Luksor i rejs po Nilu. Czy warto?

0
351
luksor egipt
luksor egipt

Współczesne miasto Luxor nie bez powodu uważane jest za oazę starożytności, gdyż w czasach starożytnych nazywało się Tebami. Była to słynna stolica starożytnego państwa egipskiego.

Luksor atrakcje

Miasto, wspaniałe w czasach starożytnych, położone było na obu brzegach potężnego Nilu. Szlachta egipska w Tebach pozwalała sobie na wznoszenie niezrównanych dzieł architektury. Majestatyczne kompleksy świątynne znajdowały się tu w sąsiedztwie pałaców, pałaców szlacheckich, sztucznych zbiorników wodnych i ogrodów z rzadkimi nasadzeniami, które porażały luksusem. Wschodni brzeg Nilu zadziwia zwiedzających dwiema wielkimi budowlami – świątyniami Karnak i Luksor, połączonymi alejami sfinksów.

Na drugim brzegu Nilu, w zachodniej części Teb, podróżnych przyciąga królewska rezydencja i ogromna nekropolia, którą otaczają amfiteatralne formacje skalne. Nad nimi wznosi się „Zachodni Szczyt” (Dehenet), obecnie zwany el Kurn.

świątynia Hatszepsut
świątynia Hatszepsut

Nie jest przesadą stwierdzenie, że jeśli byłeś w Egipcie i nie widziałeś Luksoru, to nie trafiłeś w sedno. To małe miasto, 650 km na południe od Kairu, wciąż zachowuje atmosferę swojej dostojnej przeszłości.

Obecnie Luksor jest najbardziej popularną destynacją turystyczną w Egipcie. A powodów tego jest wiele. Wszak nigdzie indziej na świecie tak namacalnie nie unosi się duch największych odkryć archeologii, a żadne inne miasto na świecie nie stało się tematem tak wielu powieści i dzienników podróżniczych jak Luksor w XVIII i XIX wieku.

Wycieczka do Egiptu pozwala zanurzyć się w charakterystycznym środowisku arabsko-afrykańskim. Palące słońce na czystym niebie. Zestawienie morza i pustyni. Gwar, zgiełk, hałas, kurz. Mnóstwo ludzi, których wygląd i zachowanie jest niezwykłe.

Zabytki Egiptu to przede wszystkim zabytki cywilizacji egipskiej i kultury arabskiej. Emocje związane z podróżą zależą od Twojej wytrzymałości, wiedzy i przygotowania na niespodziewane zdarzenia. Przewodnik też nie zaszkodzi.

Jak dostać się do Egiptu?

Wszystko czego potrzebujesz do podróży to paszport i bilet lotniczy. Wizę można otrzymać na lotnisku w Egipcie. Korzystniej jest wykupić bilet na lot czarterowy. Niedrogie wycieczki z przelotem, wyżywieniem i zakwaterowaniem mogą być tańsze niż bilet w dużych liniach lotniczych.

Odkryj kolorowy, gorący Egipt w nowy sposób. Zobacz to z majestatycznej rzeki Nil i zanurz się w wyjątkowej atmosferze, gdzie starożytność spotyka się z nowoczesnością.

rejs po nilu
rejs po nilu

Rejs po Nilu

Podróż wzdłuż Nilu jest niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem. Wyobraź sobie, że wychodzisz na pokład na poranne śniadanie, delektujesz się kawą lub owocowym drinkiem, podziwiając rzeczny krajobraz. Po południu można pospacerować po najbardziej kultowych miejscach i zabytkach Egiptu. A wieczorem znów zrelaksuj się na statku, ciesząc się zachodami słońca, tańcami, pysznym jedzeniem, wspaniałym towarzystwem i niesamowitym uczuciem spania w swojej kabinie, z subtelnym uczuciem kołysania się na wodzie, które Cię uspokaja i relaksuje.

Proponujemy bogaty i ekscytujący program wycieczek (3, 4 lub 7 noclegów), które są idealne dla osób lubiących spokój mierzony odpoczynkiem, dla poszukiwaczy przygód, a także dla osób zainteresowanych historią, kulturą i architekturą Egiptu.

Wycieczka do Egiptu z rejsem po Nilu spodoba się turystom, dla których wakacje nie są tam, gdzie śnieg, ale tam, gdzie oni sami. Musicie się zgodzić, że spędzenie Sylwestra nad Morzem Czerwonym jest o wiele przyjemniejsze niż jedzenie tradycyjnego Oliviera i mandarynek. Podczas wycieczki będziesz miał okazję podziwiać podwodne piękno w Marsa Alam lub Hurghadzie oraz zobaczyć najbardziej kultowe zabytki położone nad brzegiem Świętej Rzeki. Fascynujący rejs po Nilu wzbogaci Twoją podróż, zabierając Cię do historycznych miejsc starożytnego i współczesnego Egiptu. Rejs po Nilu to fascynujący sposób na połączenie relaksującego wypoczynku na parowcu z fascynującym programem zwiedzania.

Egipt to nie tylko Morze Czerwone i piramidy. Przepływa przez nią jedna z największych rzek naszej planety – Nil. Nil był kiedyś uważany za najdłuższą rzekę na świecie, ale ostatnio udowodniono, że palmę pierwszeństwa dzierży Amazonka. Nie zmienia to jednak chęci naszych turystów do odbywania rejsów po rzece zamiast wylegiwania się na plażach Morza Czerwonego.

egipt co warto zobaczyć

Rejsy po Nilu mieszczą się w ramach czasowych standardowej jednotygodniowej wycieczki do Egiptu. Tylko, że w normalnej wycieczce spędza się cały czas nad morzem, to przy rezerwacji rejsu 4 -5-7 dni spędza się na statku wycieczkowym, a resztę wakacji w Hurghadzie. Typowy pakiet wycieczkowy od dobrego touroperatora zazwyczaj zawiera już bilety do muzeum i wszystkie wycieczki. Należy o tym pamiętać przy zakupie wycieczki. Ale są też wycieczki za dodatkową opłatą, które można zarezerwować na statku, jeśli się chce.

Rejs po Nilu odbywa się na 4 lub 5 gwiazdkowych statkach wycieczkowych. Najlepszy jest hotel 5-gwiazdkowy, który oferuje takie same usługi jak hotel 4-gwiazdkowy. Na pokładzie znajduje się zazwyczaj kilka barów, restauracja, dyskoteka, basen, siłownia i jacuzzi. Wszyscy turyści są zazwyczaj zabawiani przez zespół profesjonalnych animatorów. Posiłki na statku to zazwyczaj trzy posiłki dziennie. Napoje są dostępne za dodatkową opłatą, która jest dokonywana na miejscu na statku.

Zanim wyruszysz w rejs, powinieneś zrozumieć, że rejs po Nilu różni się od rejsu po Morzu Śródziemnym niemal wszystkim. Podczas gdy na rejsie morskim cały czas się odpoczywa i tylko od czasu do czasu schodzi się na ląd, aby odpocząć od morza, tutaj jest odwrotnie. Praktycznie przez cały czas będziesz na wycieczce lub w trakcie jej trwania. Rejs po Nilu jest dla ludzi energicznych, a nie leniwych i nie odpowiada tym, którzy lubią nadmierne picie i głośne imprezy. Trzeba dużo wstawać, spacerować i odpoczywać na łodzi, aby nabrać sił na następny dzień. Z tego powodu, przy okazji, nie należy zabierać ze sobą małych dzieci.

Komentarze