Jak ubrać się na spotkanie biznesowe?

0
2171

Stworzenie oficjalnej, formalnej stylizacji dla kobiety na spotkanie biznesowe to naprawdę wyzwanie. Musi ona być bowiem dobrana tak, aby kobieta biznesu wyglądała nie tylko elegancko i profesjonalnie, ale jednocześnie nie zatraciła swojej kobiecości. Ja w tym względzie zachęcam do sukienek – tej części garderoby, która pokazuje najlepiej, że kobieta kobietą jest właśnie.

Nie tylko kwalifikacje. Również wygląd.

Wchodząc na spotkanie biznesowe, powinnyśmy naszego rozmówcę oczarować od pierwszego spojrzenia. Wprawdzie nie jest to randka, ale efekt halo również ma tu znaczenie. Kobieta, która prezentuje się elegancko, stylowo, profesjonalnie, tak też jest postrzegana. Dzięki temu nasz rozmówca chętniej zdecyduje się na wspólne interesy, czy przychyli się do proponowanych przez nas rozwiązań. A przecież właśnie o to chodzi na spotkaniach biznesowych.

 

Sukienka – propozycja idealna

Na spotkaniu biznesowym świetnie sprawdzi się sukienka. Zachęcam szczególnie do koloru czarnego, który jest najbardziej uniwersalny, a jednocześnie dodaje ogromnego profesjonalizmu. Jego plusem jest również to, że świetnie komponuje się ze wszystkim kolorami. Dzięki temu można postawić na interesujące dodatki, na które w przypadku spotkania biznesowego można sobie pozwolić.

Co jednak z krojem sukienki? Tu wszystko zależy od tego, kim jest nasz rozmówca. Jeśli ma to być kobieta, lepiej zbytnio nie eksponować swoich atutów. Tak Drogie Panie, bywamy zazdrosne. Nie chcemy, aby inna kobieta wyglądała od nas lepiej. Rozsądniej jest więc nieco ukryć nogi czy biust, aby przypadkiem nie wywołać uczucia zazdrości. Z interesu mogłoby bowiem wtedy nic nie wyjść.

Kiedy jednak spotkać mamy się z mężczyzną, można zdecydować się na nieco odważniejsze propozycje. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku! Sukienka ma zasłonić nam pupę, dać poczucie bezpieczeństwa i umożliwić swobodne poruszanie się. Nieco głębszy dekolt to jednak w tym wypadku ciekawe rozwiązanie, które może pomóc nam osiągnąć sukces.

Świetną propozycją są modele portfelowe, lekko marszczone czy podkreślające talię.

Żakiet- dobry wybór na spotkanie biznesowe

Sukienkę można uzupełnić o pasujący do niej żakiet. Idealnie sprawdzi się on wtedy, kiedy sukienka ma krótki rękaw lub nie ma go w ogóle. Dodatkowo żakiet zwiększa nasz profesjonalizm – sprawia, że wyglądamy na jeszcze większych fachowców. Modeli żakietów jest wiele. Ja zachęcam szczególnie do tych jednorzędowych, zapinanych na jeden guzik. Najlepiej układają się na ciele, podkreślając atuty kobiecej sylwetki. Postawić można również na takie, które w ogóle się nie zapinają. Ale o żakietach dokładniej porozmawiamy przy naszym kolejnym spotkaniu.

 

Komentarze