Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

0
2786
jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną

Tym razem postanowiłam postawić na temat, którego bliższe poznanie może kiedyś przydać się każdej z nas: co założyć na rozmowę kwalifikacyjną. Nawet jeśli aktualnie nie poszukujemy pracy, to nie mamy pewności, że za jakiś czas sytuacja się nie zmieni. A wtedy idealnie skrojona sukienka czy perfekcyjnie dobrane spodnie mogą okazać się kluczem do sukcesu. Bo, Drogie Panie, dzisiaj liczy się nie tylko doświadczenie i wykształcenie. Ważny jest również nasz wygląd.

Halo efekt, czyli pierwsze wrażenie najważniejsze!

Nie trzeba być psychologiem społecznym żeby wiedzieć, że pierwsze wrażenie może okazać się decydujące. I to nie tylko na randce, ale również na rozmowie kwalifikacyjnej. Nasza percepcja i funkcjonowanie mózgu podlegają bowiem pewnym prawom: kiedy ktoś odpowiada nam wizualnie, od razu lepiej go postrzegamy. To właśnie z tego powodu odpowiednio dobrany strój na rozmowę kwalifikacyjną może pomóc nam w osiągnięciu sukcesu. Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Zobacz również: Jak się ubrać na spotkanie biznesowe.

Dobrze dobrane kolory

Podstawą ubioru na rozmowę w sprawie pracy są dobrze dobrane kolory. Te krzykliwe, rzucające się w oczy są dobre na wyjście do klubu czy spotkanie z koleżankami. W tym wypadku nawet nie powinna w naszej głowie zakiełkować myśl, aby wybrać sukienkę czy bluzkę w takich barwach. Ja serdecznie zachęcam do granatu, czerni, brązu. Moim hitem jest również niebieski – kolor także elegancki, a jednocześnie nie przyciemniający zbytnio cery. Dzięki niemu będziemy wyglądać i profesjonalnie, i radośnie.

Sukienki – elegancko i kobieco w jednym

Dobrze skrojona sukienka sprawi, że na rozmowie kwalifikacyjnej będziemy prezentować się elegancko, profesjonalnie, a zarazem nie zatracimy swojej kobiecości. Ja zachęcam do tych bez głębokich dekoltów i wycięć. Odsłonięty biust z pewnością nie doda Wam Drogie Panie profesjonalizmu. Podobnie z sukienką zbyt krótką, która ledwie zakrywa pupę i eksponuje całe nogi – to rozwiązanie idealne na zupełnie inne okazje. Tutaj mamy wyglądać elegancko, skromnie, profesjonalnie. A to trudno uzyskać, kiedy wzrok naszego rozmówcy kieruje się wprost na nasze piersi.

Zachęcam do modeli wiązanych w talii, które podkreślają sylwetkę, a jednocześnie nie są wulgarne.

Żakiet – idealne dopełnienie całości

Aby całość prezentowała się jeszcze bardziej profesjonalnie, warto założyć również żakiet. Ten klasyczny, zapinany na jeden guzik, to propozycja doskonała. Zachęcam do modeli w jasnych kolorach, które rozjaśnią czarną czy granatową sukienkę. Brąz, beż – to barwy, które zawsze dobrze wyglądają.

Osobiście lubię również modele bez zapięcia i uważam, że na rozmowie kwalifikacyjnej także się sprawdzą.

Już wiesz jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną! A my życzymy powodzenia 🙂

jak się ubrać

jak się ubrać na rozmowę o pracę

zakiet-M158

zakiet-M141

rozmowa kwalifikacyjna

Komentarze