Jak poprawnie ubrać biustonosz?

1
949

Każda, lub prawie każda kobieta nosi biustonosze. W końcu bielizna, zwłaszcza ta elegancka i seksowna jest jednym z najlepszych przyjaciół kobiety.

Biustonosz_Kostar_model_086_d

 Poświęcamy wiele czasu na wyszukiwanie najpiękniejszych modeli, po przeczytaniu artykułu „Dobieramy biustonosze„, umiemy już dobrać odpowiedni rozmiar. Ale czy potrafimy je ubrać?

Rzecz, wydawać by się mogło, banalna. W końcu ubieramy biustonosze codziennie i to od tylu lat! Sprawa jednak nie jest tak oczywista, ponieważ skoro udowodniliśmy, że większość z nas nie potrafiło dopasować własnego rozmiaru, to ile nas nie umie go poprawnie ubrać?

Oto kilka wskazówek:

Po pierwsze ubieranie biustonosza zaczynamy od zapięcia biustonosza na najszerszą haftkę. Z czasem stanik rozciągnie się w obwodzie, będzie wtedy trzeba zapinać go ciaśniej. Ramiączka należy wyregulować tak by nie spadały, ale także nie wbijały się w ciało (biustonosz ma trzymać się na obwodzie, a nie na ramiączkach). Następnie zbieramy pierś spod pachy (do środka, nie ku górze), tak by fiszbina obejmowała całą pierś. Fiszbiny nie mogą zgniatać piersi, powinny idealnie przylegać do ciała, a na środku  – do mostka. Następnie należy się pochylić i sprawdzić czy nic nie „wypływa”. Jeśli nie, biustonosz jest nie tylko idealnie dopasowany, ale także prawidłowo założony.

 

Komentarze