Jak być atrakcyjną kobietą?

0
1029
jak być atrakcyjną

Każda kobieta chce być piękna i atrakcyjna o oczach innych osób. Aby osiągnąć status kobiety atrakcyjnej, wiele z nas regularnie odwiedza salony kosmetyczne, kupuje najmodniejsze ubrania i dba o nienaganną fryzurę. Warto jednak pamiętać, że choć powierzchownie jesteśmy oceniani z naszego wyglądu, to wcale nie on czyni z nas ludzi atrakcyjnych. Czym zatem tak właściwie jest atrakcyjność i jak stać się obiektem zainteresowania otoczenia?

Co to jest atrakcyjność?

Ogólnie ujmując, atrakcyjność jest cechą, która przyciąga uwagę otocznia i budzi powszechny podziw. Co ciekawe, trudno jest jednoznacznie zdefiniować tę cechę atrakcyjności. Warto pamiętać o tym, że ludzie są różni. Mają różne zainteresowania, przyzwyczajenia oraz potrzeby. Dlatego też każda kobieta, która zastanawia się jak być atrakcyjną musi pamiętać o tym, że nie można być jednakowo pociągającym dla wszystkim osób. Jest to po prostu niemożliwe.

Wiele osób wychodzi z mylnego założenia mówiącego o tym, że atrakcyjność jest ściśle związana z wyglądem zewnętrznym. Rzeczywiście, wiele osób, zwłaszcza płci męskiej, reaguje w pierwszej kolejności na wygląd. Niemniej jednak aparycja i kondycja fizyczna stanowią jedynie ułamek całości, która świadczy o tym, że daną osobę można nazwać atrakcyjną.

atrakcyjność

Co czyni kobietę atrakcyjną?

Choć powszechnie przyjęło się, że atrakcyjność jest cechą zewnętrzną, okazuje się, że jest to bardzo powierzchowna ocena. Oczywiście piękne i zadbane kobiety robią naprawdę duże wrażenie zarówno na mężczyznach, jak i na innych kobietach, ale warto pamiętać, że jest to tylko pierwsze wrażenie.

A zatem co czyni kobietę atrakcyjną? Otóż atrakcyjność jest zbiorem wielu cech, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Kobieta atrakcyjna z pewnością jest osobą niezależną, która posiada własne pasje i zainteresowania. Tymi zainteresowaniami wcale nie musi być światowa moda czy wyszukany sport. Każda kobieta, która ma swoje własne hobby, jest w oczach otoczenia osobą atrakcyjną. Dlaczego? Dlatego, osoby z otoczenia takiej osoby wiedzą, że mogą się od niej nauczyć czegoś nowego, traktują ją jak pewnego rodzaju eksperta, co z pewnością dodaje atrakcyjności.

Inną cechą, która czyni kobietę atrakcyjną jest niezależność. Utarło się przekonanie, że w dzisiejszych czasach kobiety niezależne finansowo nie są niczym niezwykłym. Tymczasem okazuje się, wiele kobiet, które stwarzają pozory atrakcyjności, są całkowicie zależne od osób trzecich. Taki status z pewnością odbiera im pewną cechę, która jest wyjątkowo pożądana.

Kobieta atrakcyjna to z pewnością taka, która ma swoje własne zdanie na wiele tematów i nie boi się go wyrażać. Niemniej jednak jest to punkt, w którym należy być ostrożnym. Kobieta atrakcyjna nie wykłóca się się podczas żarliwych dyskusji na tematy światopoglądowe i nie narzuca nikomu swojej opinii. Kobieta atrakcyjna jest pewna swoich racji i nie musi ich udowadniać na każdym kroku. Jeśli już wdaje się z dyskusję, robi to z pełnym opanowaniem i w sposób logiczny prezentuje swój punkt widzenia.

co czyni kobietę atrakcyjną

Jak być atrakcyjną kobietą?

Chcesz być kobietą atrakcyjną i nie wiesz jak to zrobić? Otóż, aby być atrakcyjną dla innych musisz przede wszystkim być najpierw atrakcyjną dla samej siebie. Zrób listę rzeczy, które najbardziej Cię cieszą oraz tych, które Cię interesują. Zastanów się nad tym, czy jest coś, co zawsze chciałaś robić, ale nigdy nie miałaś wystarczająco odwagi.

Aby być kobietą atrakcyjną zadbaj o swój wygląd zewnętrzny. I uwaga – choć wygląd zewnętrzny nie uczyni z Ciebie osoby atrakcyjnej, zadbana aparycja z pewnością podniesie Twój komfort i pewność siebie, a to już jest cechą atrakcyjną. Dbając o swój wygląd pamiętaj o tym, aby nie upodabniać się do nikogo. Nawet najsłabsza wersja Ciebie jest lepsza niż kopia kogoś innego. Absolutnie każdy człowiek ma w sobie wyjątkowe cechy i wcale nie trzeba długo szukać, aby je z siebie wydobyć.

Jeśli chcesz być atrakcyjną kobietą musisz pamiętać, żeby przede wszystkim być atrakcyjną dla samej siebie. Spróbuj odnaleźć swój własny styl, zacznij realizować swoje marzenia, spróbuj stać się niezależna, wyróżnij się wyjątkowymi umiejętnościami – wtedy będziesz odbierana przez otoczenie jako osoba atrakcyjna.

atrakcyjna kobieta

Zobacz także: Zainwestuj w siebie

Co sprawia, że kobieta jest nieatrakcyjna?

Istnieje szereg cech, które sprawiają, że kobieta bywa odebrana przez otoczenie jako osoba pozbawiona atrakcyjności. Wiele z tych cech to kwestie czysto kosmetyczne, a więc brak higieny, obgryzione paznokcie, przetłuszczone włosy czy ubytki w uzębieniu.

Niemniej jednak jeśli chodzi o charakterystyczne cechy kobiety nieatrakcyjnej z pewnością będzie to brak ogólnej wiedzy o świecie, brak zainteresowań, finansowa zależność od rodziców bądź partnera, brak sprecyzowanych poglądów, brak wykształcenia oraz ubogie życie towarzyskie. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby być kobietą atrakcyjną, z pewności musisz zadbać o swój rozwój, zarówno zewnętrzny, jak i intelektualny. I co najważniejsze – pamiętaj, że nie ma w kobiecie nic bardziej atrakcyjnego niż zadowolenie i satysfakcja ze swojego własnego życia.

Komentarze