Gdzie warto studiować projektowanie ubioru w MSKPU czy SAPU?

0
1333
mskpu czy sapu
MSKPU czy SAPU opinie o szkołach

Projektowanie ubioru to idealny kierunek dla osób kreatywnych, które marzą o karierze w branży mody. Dyplom ukończenia szkoły nie stanowi przepustki do sukcesu, jednak może stanowić znaczne wsparcie. To potwierdzenie posiadanych kompetencji – ma to szczególne znaczenie w przypadku osób bez doświadczenia zawodowego, którym trudno jest zaistnieć. Ważne jest, aby wybrać szkołę, która umożliwi zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również umiejętności praktycznych. MSKPU czy SAPU? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie! Poznaj naszą opinię na temat szkół, a dzięki poniższym wskazówkom podjęci trafnej decyzji stanie się o wiele łatwiejsze.

Projektowanie odzieży – kiedy warto wybrać ten kierunek?

Na samym początku dobrze jest zastanowić się, czy omawiany kierunek jest tym właściwym. Warto jest zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania wobec szkoły. Projektowanie ubioru nie każdemu przypadnie do gustu – konieczne jest posiadanie predyspozycji zawodowych, gdyż w branży modowej niezbędny jest ciągły rozwój. Podstawą jest to, aby być na bieżąco nie tylko z trendami, ale również technologiami. Dobry projektant posiada bogatą wiedzę z zakresu właściwości poszczególnych materiałów. Musi również opanować podstawy krawiectwa. Pożądane cechy to m.in.:

  • Chęć eksperymentowania – projektant odzieży nie może być nudny i monotonny. Ważne jest, aby wychodził ona poza swoją osobistą strefę komfortu. Dobrze, jeśli wykazuje chęć do eksperymentowania i sprawdzania się w zupełnie nowych projektach. Projektant ubioru musi być kreatywny, tak aby stworzyć „dzieło” jedyne w swoim rodzaju. Niedopuszczalne jest bazowanie na osiągnięciach innych osób. Brak unikalności projektów szybko zostanie zauważony.
  • Wytrwałość – faktem jest, że konkurencyjność w branży mody jest wysoka. Nie każdemu uda się zaistnieć. Projektant odzieży, który pragnie odnieść sukces, nie może poddawać się zbyt szybko. Czasami potrzeba czasu, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Porażka nie powinna działać demotywująco.
  • Ambicja – w opisywanej branży niezwykle istotny jest samorozwój. Podczas nauki w szkole mody można pozyskać specjalistyczną wiedzę od doświadczonych ekspertów, jednak powinna być ona rozszerzana każdego dnia. Im szerszy zakres kompetencji, tym więcej opcji zawodowych. Nie jest prawdą, że projektant odpowiada jedynie za wizję. Bierze on czynny udział w każdym etapie realizacji projektu.
  • Umiejętność współpracy – projektant ubioru współpracuje nie tylko ze zleceniodawcami, ale również wykonawcami. Dużą rolę odgrywa więc umiejętność komunikowania się. Dla introwertyków może okazać się to sporym wyzwaniem.

Dlaczego warto studiować na SAPU?

SAPU to szkoła artystyczna z tradycjami, która sukcesywnie funkcjonuje od wielu lat. Wysoki poziom kształcenia sprawia, że wielu absolwentów robi obecnie karierę w branży modowej. Projektowanie odzieży to kierunek, który skupia się nie tylko na ubraniach komercyjnych, ale również wybiegowych. Podczas całego toku kształcenia poruszanych jest wiele różnorodnych zagadnień, dzięki czemu przyszłym projektantom łatwiej jest obrać właściwy kierunek. Jeszcze w trakcie edukacji można podjąć decyzję o specjalizacji – większość studentów woli skupiać się na konkretnych obszarach mody, aby stać się prawdziwym mistrzem w swojej dziedzinie. Zajęcia na SAPU odbywają się zarówno w trybie dziennym, jak i stacjonarnym. Warto także wspomnieć o nauce zdalnej, która wdrażane jest w okresie restrykcji rządowych. Szkoła może pochwalić się znakomitą kadrą, dzięki której nauka staje się o wiele przyjemniejsza.

MSKPU – czy warto wybrać tę szkołę?

MSKPU jest jedną z najpopularniejszych szkół mody w Polsce. Uczą tutaj wykładowcy w różnych zakątków świata – właśnie dlatego część zajęć przeprowadzana jest w języku angielskim. Warto poznać ich opinie i punkt widzenia na temat mody. Zajęcia odbywają się w kilku różnych trybach, dzięki czemu każdy może znaleźć wariant odpowiedni dla siebie. W czasach pandemii wdrażane jest kształcenie online, co przekłada się na wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa. Opinie o MSKPU potwierdzają, że zajęcia prowadzone są w oparciu o ekspercką wiedzę oraz prawdziwą pasję. To prawdziwa gratka dla tych, którym zależy na zdobyciu użytecznych wskazówek sprawdzających się podczas pracy. Projektowanie ubioru to kierunek, który porusza takie dziedziny, jak np. historia mody, produkcje filmowe, etyka w modzie, rysunek żurnalowy, projektowanie graficzne, materiałoznawstwo, a także wiele innych. Na specjalną uwagę zasługują pokazy dyplomowe MSKPU, które stanowią prawdziwe wydarzenie w branży. Biorą w nim udział największe osobistości, dzięki czemu absolwenci mają okazję nawiązać owocne współprace.

SAPU vs MSKPU – jaką decyzję podjąć?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie, ponieważ obie szkoły gwarantują wysoki poziom nauczania. Edukacja na omawianym kierunku przebiega podobnie. Zarówno SAPU, jak i MSKPU dbają o to, aby absolwenci posiadali wiedzę praktyczną oraz użytkową. Nie brakuje tutaj zajęć praktycznych, które odbywają się pod okiem ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Podczas podejmowania decyzji warto wziąć pod uwagę takie czynniki, jak m.in.:

  • lokalizacji szkoły,
  • pozytywne opinie absolwentów,
  • czesne,
  • czas trwania nauki.
Komentarze