Elegancja w stylu burleski

3
1145

 

Porcelanowo biała skóra, jasny puder, czerwona szminka na ustach i kruczoczarne rzęsy dodające zalotności spojrzeniu. Do tego jedwabie, satyna, tiule i morze koronek. To właśnie burleska. Ta XIX wieczna forma teatralna, początkowo mało korzystająca z muzyki, z czasem przybrała bardzo erotyczną formę, a symbolem burleski stała się  seksowna aktorka w gorsecie i kabaretkach, zgrabnie poruszająca nogami do skocznych dźwięków.

 

Wielki powrót kabaretowego stylu z lat 40-tych zawdzięczamy, zeszłorocznemu przebojowi kinowemu „Burleska” z Cher i Christiną Aquilerą w rolach głównych. Seksapil połączony z szykiem, elegancja zmieszana z wyuzdaniem. Magia wynikająca z połączenia tych elementów zadziałała na niejednego kreatora mody, dzięki czemu w najnowszych kolekcjach podziwiać możemy seksowne i ekstrawaganckie projekty w stylu burleski.

Niezbędnymi elementami garderoby są tu podkreślające talię gorsety, eleganckie komplety bielizny z połączenia satyny i koronek, wyzywające rajstopy, pończochy i podwiązki a także wysokie szpilki. Burleska to również przepych. Buduarowe sukienki, ozdoby z piór, cekiny oraz mocna woń perfum. To styl dla kobiet odważnych, nie tylko kochających swoje ciało, ale również nie bojących się go eksponować.

 

Komentarze