Dieta sokowa – czyli oczyszczanie organizmu na lato

0
3190
dieta sokowa

Lato to idealny czas na przeprowadzenie porządków w swoim wnętrzu. Nie trzeba jednak od razu przestać całkowicie jeść, ale sokowy detoks jest jak najbardziej wskazany. Tym bardziej, że dieta sokowa jest niezwykle smaczna. Każdy z nas lubi słodki smak, dlatego też raczenie się wspaniałymi owocami przez parę dni będzie czystą przyjemnością. Z całą pewnością warto rozważyć taką oczyszczającą dietę sokową, gdyż w ten sposób wspomożemy pracę organizmu i przy okazji pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Nie mówiąc już o poprawie naszego wyglądu, co jest szczególnie istotną kwestią dla kobiet.

Zobacz również: Jak uzupełnić elektrolity w upalne dni

Soki oczyszczające – dlaczego warto zdecydować się na paro- lub kilkudniową dietę sokową?

Dieta sokowa opiera się na świeżo wyciskanych sokach warzywno-owocowych. Wybór jest tak ogromny, że z całą pewnością nie ma mowy o monotonni. Tym bardziej, że latem owoców i warzyw mamy pod dostatkiem. Najlepiej jest postawić na te lokalne i jak najbardziej świeże, ale egzotyczne i importowane również będą strzałem w dziesiątkę. Latem są one powszechnie dostępne i to w przystępnych cenach. Jeśli ktoś ma własną działkę, to jest prawdziwym szczęściarzem. Grzechem byłoby nie skorzystać z dobrodziejstw natury. Dieta sokowa może opierać się wyłącznie na wyciskanych sokach lub na koktajlach, czyli miksowanych owocach. Ważne jest to, aby dieta opierała się na płynnych posiłkach. Podstawową zasadą jest jedzenie, a raczej wypijanie, przez cały dzień wyłącznie soków i koktajli. Ich ilość jest nieograniczona! Jeśli tylko poczujemy, że łapie nas głód, można sięgnąć po swój ulubiony sok/koktajl. Dieta sokowa może być jednodniową lub kilkudniową kuracją oczyszczająco-odchudzającą.

Zobacz również: Dieta cytrynowa odchudza i oczyszcza

Warzywno – owocowa dieta na lato

Warzywa i owoce są skarbnicą antyoksydantów, które rozprawiają się ze szkodliwymi wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za procesy starzenia się organizmu. W formie soków i koktajlów są doskonale przyswajalne przez nasz organizm, a wszystkie witaminy, minerały i szereg innych bioaktywnych związków dociera błyskawicznie do każdej komórki – odzywając je i wzmacniając. Owoce i warzywa dostarczane w formie płynnej mają znacznie silniejsze działanie niż te zjadane w formie stałej. Organizm nie musi tracić energii na rozłożenie cząsteczek i ich strawienie, ale może poświęcić ją na oczyszczenie się z nagromadzonych latami złogów. Dieta sokowa dostarczy nam mnóstwo witamin rozpuszczalnych w wodzie. Jest to świetny sposób na nawodnienie organizmu i orzeźwienie się podczas upalnych dni.

Komentarze