Dieta cytrynowa odchudza i oczyszcza

0
1672
dieta cytrynowa

Zbawienne działanie cytryny znane jest od dawna. Nie chodzi tu tylko o to, że to prawdziwa bomba z witaminą C. Cytryna to także skuteczny środek na odchudzanie, który może przynieść oszałamiające efekty. To właśnie na podstawie cytryny powstała tzw. dieta cytrynowa, której głównym elementem jest sok wyciskany z cytryny. Oczywiście, jak każda dieta, wiąże się ona z wyrzeczeniami, jednak stosując się do kilku zasad, w łatwy sposób można się do niej przystosować.

Jak działa sok z cytryny?

Cytryny oraz wyciśnięty z nich sok mają bardzo dużo właściwości, które działają korzystnie na ludzki organizm. Po pierwsze zawierają dużo witaminy C, która poprawia pracę układu immunologicznego i wpływa na poprawę odporności. Po drugie cytryny są źródłem potasu, który usprawnia działanie mózgu i całego układu nerwowego. Po trzecie sok z cytryny to skuteczny sposób na oczyszczanie organizmu z toksyn, co ma dobry wpływ na utratę zbędnych kilogramów. Podstawową zaletą soku z cytryny jest fakt, że wpływa korzystnie kompleksowe oczyszczenie organizmu.

Zobacz również: Jak witamina C wpływa na naszą skórę.

Na czym polega dieta cytrynowa?

Wspomniana dieta cytrynowa to dieta oczyszczająca. Polega ona przede wszystkim na spożywaniu wody z dodatkiem soku z cytryny. Tak przyrządzony napój jest skutecznym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn. Jest wiele zasad, według których powinno się spożywać sok, aby przynosił odpowiednie rezultaty. Warto pamiętać, że te bardzo restrykcyjne wersje mogą powodować efekt jojo, a nawet być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego podobnie jak w przypadku innych sposób na odchudzanie do diety cytrynowej powinno się podejść z rozsądkiem.

Jak przebiega dieta cytrynowa?

Są różne sposoby na przeprowadzenie diety cytrynowej. W wielu źródłach można spotkać się z metodą, która zaleca picie tylko i wyłącznie wody z sokiem z cytryny przez kilka lub kilkanaście dni. Może to faktycznie spowodować szybką utratę kilku kilogramów, jednak nie jest to zdrowy sposób na schudnięcie. Lepszym sposobem na odchudzenie będzie picie szklanki wody z sokiem z cytryny na około pół godziny przed każdym posiłkiem. Ma to usprawnić trawienie pokarmu, spowodować oraz ograniczyć wchłaniane szkodliwych substancji zawartych w pożywieniu.

Co można spożywać podczas diety cytrynowej?

Efekty działania soku z cytryny z całą pewnością spotęguje odpowiedni sposób żywienia. Picie wody z cytryną na nic się zda, jeżeli posiłki będą kaloryczne i niezdrowe. Z całą pewnością podczas diety cytrynowej można spożywać ryby, owoce, warzywa. Dietę można uzupełnić także o nabiał i mięsa, jednak warto zwrócić uwagę na to, aby były chude. Podczas diety cytrynowej nie trzeba odstawiać także pieczywa, jednak lepiej wybierać pełnoziarnisty chleb, zamiast białych, puszystych bułek.

Zobacz również: Czy picie wody z cytryną jest zdrowe?

Sok z cytryny, woda i…

Pijąc „odchudzającą lemoniadę” warto pamiętać, że można dodać do niej także inne składniki. Starty imbir przyśpieszy metabolizm, a mięta doda orzeźwiającego smaku. Raz na jakiś czas do szklanki z napojem można dodać łyżeczkę miodu. Co ciekawe, na przemianę materii korzystnie wpłynie dodanie także ostrych papryczek.

Komentarze