Czym jest plopping?

0
364
plopping
plopping

Ręcznikowanie włosów może przynieść świetne efekty. Z tego powodu wiele kobiet decyduje się na plopping. Warto dowiedzieć się, na czym polega i dlaczego jest tak popularny.

Ręcznikowanie dla kręconych włosów

Plopping to bardzo prosta, a dodatkowo skuteczna metoda wydobycia lepszego skrętu włosów. Z tego powodu jest często stosowana w obecnych czasach. Regularne ręcznikowanie włosów sprawi, że można cieszyć się piękniejszymi lokami. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że włosy się mniej puszą. Dlatego plopping warto przeprowadzać od razu po umyciu głowy, przed pozostawieniem włosów do naturalnego wyschnięcia. Dzięki temu można cieszyć się świetnymi efektami.

Okazuje się, że plopping to ręcznikowanie włosów. Do tego zadania najlepiej zastosować bawełnianą koszulkę. Należy nadmienić, że taki materiał jest o wiele przyjaźniejszy dla włosów. Warto dodać, że chropowata, a ponadto szorstka powierzchnia ręcznika zdecydowanie nie sprzyja dobrej kondycji włosów tuż po ich umyciu. Trzeba wiedzieć o tym, że plopping to metoda, która skierowana jest przede wszystkim do ludzi z kręconymi włosami. Nie oznacza to jednak od razu, że trzeba mieć na głowie afro, żeby skorzystać z takiego zabiegu. Jak się okazuje, plopping powinien idealnie sprawdzić się także do włosów falowanych bądź podatnych na skręt. Trzeba wiedzieć, że nawet proste owłosienie może na tym skorzystać, co jest bardzo istotne dla wielu kobiet.

Plopping dla włosów

Wiele kobiet marzy o pięknych lokach bądź falach. Jednakże nie każda wie, jak to zrobić, żeby nie zniszczyć włosów. Okazuje się, że świetną metodą jest plopping. Mowa tutaj o prostej oraz skutecznej metodzie stylizacji, która jest bardzo bezpieczna. Należy wiedzieć, że wymaga ona tylko ulubionego kosmetyku do stylizacji, a także ręcznika bądź bawełnianej koszulki. Warto wypróbować ręcznikowanie włosów, ponieważ efekty na każdym zrobią wielkie wrażenie.

Trzeba wiedzieć, że plopping, to metoda stylizacji oraz suszenia włosów. Co ciekawe, w ciągu paru ostatnich lat bardzo zyskała na popularności, również w naszym kraju. Nie jest to nic dziwnego, bowiem ręcznikowanie włosów pięknie podkreśli kręcone, a także falowane kosmyki. Dzięki takiej metodzie loki przestają opadać, a pasma powinny unosić się u nasady głowy, co jest bardzo cenione przez kobiety.

Jak przeprowadzić plopping

Wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo przeprowadzić plopping. Okazuje się, że można go wykonać nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia. Warunkiem do tego jest dyspozycja paru godzin. Trzeba też wiedzieć o tym, że do przeprowadzenia ręcznikowania włosów wystarczy standardowa, bawełniana koszulka. Powinna być świetna do tego zadania. Warto też zakupić specjalny turban, a także ręcznik do ploppingu. Jednakże nie jest to wymagane w celu uzyskania świetnych efektów. Należy jednak pamiętać o tym, żeby nie stosować jedynie standardowego ręcznika frotte. Okazuje się, że nie przyniesie on takich samych rezultatów, a ponadto nierzadko przyczynia się od uszkodzenia struktury włosów, co może być sporym kłopotem.

Przed ręcznikowaniem włosów należy przygotować grzebień z szerokim rozstawem ząbków, a ponadto warto zakupić ulubione preparaty do pielęgnacji loków. Co ciekawe, od pięknych, a ponadto kręconych pasm dzieli nas teraz zaledwie parę prostych kroków. Na początku włosy trzeba solidnie umyć. Następnie na całą ich długość nanieść ulubioną odżywkę do spłukiwania. Kolejno trzeba rozłożyć koszulkę na powierzchni przed sobą. Rękawy powinny być zwrócone w naszą stronę. Głowę trzeba skierować w dół, a koszulkę ułożyć w taki sposób, żeby dotykała karku. Trzeba następnie złapać rękawki koszulki, ścisnąć je, a na końcu zwinąć w cienkie wałeczki. Na samym końcu trzeba związać z tyłu głowy zawinięte rękawki, aż do uzyskania ciasnego turbanu.

Komentarze