Czy picie wody z cytryną jest zdrowe?

0
3721
woda z cytryną

Moda na zdrowy styl życia nie przemija. To bardzo dobra informacja, ponieważ wiele ludzi jest na najlepszej drodze do tego, aby w zdrowiu i dobrym samopoczuciu przeżyć wiele lat. Bardzo dobrym rytuałem, zalecanym przez dietetyków i lekarzy, jest woda z cytryną. Jak realizować to zalecenie, aby odnieść największe korzyści?

Woda z cytryną na czczo

Wszelkie działania podejmowane na czczo mają ogromną moc. Organizm po przespanej nocy jest gotowy na nowe wyzwania. Żołądek jest pusty. Zatem pierwsza zjedzona bądź wypita potrawa albo napój ma zasadnicze znaczenie i na pewno wpłynie na to, jak dana osoba będzie czuła się przez cały dzień. Wypicie szklanki wody z cytryną na czczo to znakomity sposób na wspaniałe rozpoczęcie dnia. Najlepiej taką wodę wypić nie później niż pół godziny przed śniadaniem. Taki napój ma działanie pobudzające i doda więcej energii niż kawa czy mocna herbata, a przy okazji odświeży oddech, złagodzi zgagę, pomoże uregulować rytm wypróżnień, a także sprawi, że cera będzie wyglądała świeżo i promiennie. Żeby wyrobić sobie nawyk codziennego picia wody o poranku, trzeba trochę czasu i determinacji. Na pewno jednak warto o to zawalczyć, by potem cieszyć się z efektów.

Przygotowanie

Przygotowanie napoju jest bardzo proste. Wystarczy do szklanki ciepłej wody dodać sok z połówki cytryny i całość wymieszać. Warto pamiętać i pilnować tego, aby była to świeża cytryna, a nie soki z cytryny w butelce, zakupione w sklepie. Tego typu produkty są poddawane pasteryzacji, aby się nie psuły, to już nie to samo, co świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Świeżo wyciśnięty sok posiada najlepsze właściwości dla organizmu.

Postaw na dodatki

Można pić tylko wodę z cytryną i jest to świetne posunięcie w walce o zdrowie i lepsze samopoczucie, ale można również pokusić się o dodatki, między innymi imbir bądź miód albo miętę. Imbir ma działanie rozgrzewające, co sprawdzi się szczególnie w chłodne dni. Z kolei mięta orzeźwia, oczyszcza i działa antybakteryjnie i pomaga walczyć z wirusami. Również miód jest doskonałym środkiem na poprawę odporności organizmu. Czy woda z cytryną jest zdrowa? Oczywiście, że tak. A jeśli chcemy czegoś więcej, wybierzmy wodę z cytryną i z wybranymi dodatkami, które sprawią, że nasz organizm będzie funkcjonował jeszcze lepiej. Dowiedz się również Co pić w czasie upalnych dni, aby uzupełniać wodę i elektrolity?

Dodatkowe korzyści

Woda z cytryną rano nie tylko świetnie nawadnia organizm, ale także pomaga walczyć ze zbędnymi kilogramami. Jeżeli wybierzemy wodę z cytryną i imbirem, badania naukowe dowiodły, że spalimy więcej kalorii, a to przyczyni się do redukcji masy ciała. W obecnych czasach olbrzymie znaczenie ma systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn. Do tego celu również woda z cytryną nadaje się wyśmienicie. Nawodnienie organizmu z samego rana zapewnia lepszą koncentrację, co jest ważne w życiu zawodowym i prywatnym, szczególnie przy wykonywaniu pewnych zawodów i na pewnych stanowiskach pracy. Organizm człowieka powinien ciągle być utrzymywany w równowadze kwasowo-zasadowej. Tutaj także picie wody z cytryną ma niebagatelne znaczenie.

Komentarze